GÜYAD KURULDU

  GÜYAD KURULDU     Güneş enerjisi sektörünün gelişimine önderlik etmek amacıyla sektörün liderleri tarafından GÜYAD (Güneş Enerjisi Yatırımcıları Derneği) EIF’te kuruldu. Kuruluş açıklaması ve imza törenini EIF’te gerçekleştiren derneğin 17 kurucu üyesi bulunuyor. GÜYAD’ın öncelikli amacı sektördeki sorunları çözmek ve yatırımları arttırmak…
    Kuruluş açıklaması ve imza törenini EIF’te gerçekleştiren derneğin 17 kurucu üyesi bulunuyor. GÜYAD’ın öncelikli amacı sektördeki sorunları çözmek ve yatırımları arttırmak. 
    Ateş Uğurel’in öncülüğünde ilk kuruluş çalışmaları başlatılan GÜYAD’ın kurucu üyeleri Limak Enerji, Polat Enerji, EnerjiSA, Seul Grup, Engie, Enel, Akfen, Turcas, Tekno Grup, T Dinamik, Zorlu Enerji, Erikoğlu, BorusanEnbw, Çalık Enerji, Cengiz Enerji, Alarko, Güriş, EneryaSTFA ve Kibar Holding’den oluşuyor. 
     Öncelikli hedefimiz “Yatırımları arttırmak”
     GÜYAD Başkanı Birol Ergüven derneğin kurulmasıyla ilgili açıklamasında, Güneş enerjisi sektörünün büyümesi ve bürokrasiye, kamuya ve özel sektöre her türlü desteği vermek için bir araya toplandıklarını belirtti. Ergüven, Türkiye’de teknolojinin geliştirilmesini ve yatırımların artmasını destekleyecek bir sivil toplum kurumu olacaklarına dikkat çekerek şunları söyledi:
“Şu anda 17 kurucu üyemiz var. Türkiye’nin böyle bir çalışmaya ihtiyacı vardı. Güneş enerjisi sektörü içinde yatırımcıların bir araya geldiği derneği kurmak için büyük çaba sarf ettik. 
    Bütüncül bakış açısı ile yatırımcının önünde duran problemleri gidermek istiyoruz. Güneşle su ısıtmakta Türkiye ilk üçte yer alıyor. Doğru adımlar atarsak güneş enerjisi sektöründe dünyada ilk sıralarda yer alabiliriz. Paydaşlarının tamamının faydası için uzlaşılmış önerilere kılavuzluk yaparak yatırımcılara destek olmak adına adım attık. Her şey sektörün gelişmesi için”.
 

Sosyal Ağlarda Paylaşın
Yeni Sayımızı Okumak İçin Tıklayınız...

Reklam & Abone

Abonelik ve reklamlarınız için

Online Başvuru