KOLEN ELEKTRİK TEKNOLOJİK AÇILIMLARLA 2017'DE DE YİNE YÜZDE 100'ÜN ÜZERİNDE BÜYÜYECEK
     40 yılı aşkın süredir Türkiye’nin dört bir yanında karayolu, demiryolu, metro, liman, endüstriyel tesis, konut, sulama ve baraj projelerine imza atan Koloğlu Holding’in enerji şirketi olarak, bugün elektrik piyasasının öncü şirketlerinden biri haline gele Kolen Elektrik A.Ş, büyüme yönünde hızlı adımlarla ilerliyor.
   
 Kolen Enerji'nin şirket ve sektör açısından 2017 değerlendirmesi ve 2018 beklentilerinin paylaşıldığı basın toplantısına Faal Enerji Dergisi olarak katıldık..
     Elektrik piyasasında sadece tedarikçi değil, aynı zamanda çözüm ortağı misyonuna sahip tek şirket olan KOLEN Elektrik, gerçekleştirdiği teknolojik atılımlarla sektöre damga vuruyor. 2014 yılından bu yana her yılı yüzde 100'ün üstünde büyüme hedefine doğru hızlı adımlarla ilerliyor. Abonelerinee sadece elektrrik tedarik eden değil, onlara aynı zamanda çözüm ortaklığı sunan bir şirket olarak sektörde fark yarattıklarını vurgulayan KOLEN Elektrik Genel Müdürü Kaya Uğur Karayurt; "Gerçekleştirdiğimiz teknolojik açılımlarla bu yıl da yine yüzde 100'ün üzerinde bir büyüme bizi bekliyor. Bunu rakamla ifade etmek gerekirse, yılı direkt tüketiciye satış açısından 750 milyon kwh ile, toptan elektrik satışında da 200 milyon kwh ile kapatmayı hedefliyoruz." dedi. 
      Elektrik piyasasının serbestleşmeye başlamasıyla birlikte hızlı hareket ederek gerçekleştirdiği teknolojik atılımlarla sektöre ilkleri kazandıran KOLEN Elektrik, abonelerine sunduğu çözüm ıortaklığıyla da sektörün bir adım önnünden ilerliyor. Bu kapsamda "Her Aboneye Bir Danışman", "Ön Ödemeli Elektrik", "www.faturaniyolla.com" gibi hizmetleri ssektöre kazandıran şirket, yine sektörde bir ilk olarak "24 Zamanlı" uygulamayı de abonelerine sunmaya hazırlanıyor. 
      Şirketin yeni hedefleri ve sektörün en yeni uygulaması olan "24 Zamanlı"nın detaylarının aktarıldığı basın toplantısında konuşan KOLEN Elektrik Genel Müdürü Kaya Uğur Karayurt, sektöre ilişkin değerlendirmede bulunarak basın mensuplarının sorularını yanıladı. 
     Teknolojik açılım dönemi başlattı
     Konuşmasında KOLEN Elektrik'in sadece yedi yıl önce kurulmasına rağmen hızlı bir büyüme performansı sergileyen bir şirket olarak sektrödeki  öncü misyonuyla emin adımlarla ilerlediğini vurgulayan Karayurt; özellikle elektrik piyasasının serbestleşmeye başlamasıyla birlikte en hızlı hareket ederek teknolojik açılım dönemi başlatan şirket olarak ön plana çıktıklarını kaydetti. 
     Abonelerin çözüm ortaği
     "Her Aboneye Bir Danışman", "Whatsapp'tan elektrik", "Ön ödemeli elektrik", "www.faturaniyolla.com" gibi uygulamalar aracılığıyla tüketicilerin taleplerini en iyi şekilde karşıladıklarını belirten Karayurt, sözlerini şöyle sürdürdü: 
     "Türkiye'ye kazandırdığımız bu ilkler aracılığıyla abonelerimiz; günün 24 saati istedikleri an kendilerinin hizmetlerine sunduğumuz danışmanlarına Whatsapp üzerinden ulaşabiliyor. Cep teleonundan elektrik faturasının fotoğrafını faturaniyolla .com adlı mobil servise gönderen aboneler, kendileri açısından avantaj olabilecek her detayı örenme şansına sahip olabiliyor. Onlara sunduğumuz cazip paketlerden haberdar olabiliyor."
      "24 Zamanlı" uygulama ile yüksekr faturanın önüne geçecek
       Yeni piyasaya sunmaya hazırlandıkları "
24 Zamanlı"  uygulamasıyla da Türkiye'de bir ilke imza attıklarını vurgulayan Karayurt, uygulama hakkında şu bilgileri paylaştı: 
     "Tüketici tarafında enerjiyi dengeli tüketmek kritik mesele. İşte bu sebeple yeni bir kullanım ve ücretlendirme modeli geliştirdik. Sektörde malum olduğu üzere üç zamanlı kullanım ve ücretlendirme de mevcuttu. Saatlik okuma yapılabilen abonelerde biz biraz daha öteye götürüp, yepyeni bir model sunuyor, "24 Zamanlı" kullanım ve ücretlendirmeyi teklif ediyoruz. Elektrikte tüketiminiz gün içerisinde saat saat değişiyor, her saat farkllı tüketim yapılıyor. Biz bu uygulama ile günü farklı zamanlara bölerek farklı fiyatlandırma sunuyoruz. Bu modelle abonelerimiz sadece verimliliğe odaklanmakla kalmıyor, aynı zamanda elektriği de daha avantajlı, daha iyi fiyatlarla kullanmış oluyor. Elektrik enerji ihtiyacı olan, teklif talep eden tüm tüketiciler şu andan itibaren bize ulaşıp, teklifimizin detaylarını öğrenebilirler. "
     Değişime KOLEN yönetimi
      Serbest tüketici ulgulamasıyla sektörde tüketici taleplerinin hızla değiştiğine ve bu değişime ayak uyduramayan şirketlerin yok olacağı bir dönemin içerisinde olduklarına işaret eden Karayurt; "Biz bu değişimi kendi bünyemizde en iyi şekilde yönetiyoruz. Gerçekleştirdiğimiz teknolojik açılımlar, şirketimizin büyüme performansına ciddi bir katma değer sağlıyor. 2014 yılından bu yana sergilediğimiz yüzlük bir büyüme performansı bunun çok açık bir göstergesini oluşturuyor. Manisa'da, yerli kömür kaynaklı, 255 mw'lık iki üniteden toplamda 510 mw kurulu güce sahip 1.1 milyar dolarlık yatırım bedeline sahip olan termik santralimiz 2018 ilk yarısında devreye girecek 1.5 milyar dolarlık yatırımla yapımı süren Çayırhan Termik Santrali ise tamamlandığında 800 mv güçle hizmet verecek"diye belirtti.